o nas partnerzy galeria kontakt
stowarzyszenie kulturalno - naukowe
Warsztaty kulturalno-artystyczne podczas festiwalu Ethnoport w Poznaniu
  Pokaz Mis Tybetańskich – prowadzą Piotr Głowacki i Iwona Kubiak

Wykład na temat wpływu dźwięku mis i gongu krótka prezentacja masażu dźwiękiem mis wg metody Petera Hessa medytacja i kąpiel w dźwiękach gongu podczas koncertu.

Opis:

Piotr Głowacki - koncert gongu Jest absolwentem Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, kierunek terapie naturalne. Od kilku lat zajmuje się terapią dźwiękiem mis i gongów (certyfikat Instytutu Masażu i Terapii Dźwiękiem). Prowadzi sesje indywidualne i grupowe. Stosuje również muzykoterapię kamertonami. Iwona Kubiak – pokaz i wykład Ukończyła terapie naturalne w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, obecnie studiuje psychoterapię w Studium Psychologii i Psychoterapii. Od dwóch lat zajmuje się masażem misami dźwiękowymi. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem wg metody Petera Hessa.
 
Warsztaty odbywają się w dniach 12 czerwca (piątek), w godzinach: 11.00 – 13.00
Czas trwania: 2h
Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK


   
  Warsztaty z Robienia Biżuterii - prowadzą Małgorzata Sobczyk i Zbigniew Polaczyk

Etniczne warsztaty tworzenia biżuterii z małych i dużych koralików szklanych i drewnianych, nauka własnoręcznego wykonywania koralików, z których powstaną niepowtarzalne kolczyki, naszyjniki i bransoletki. Wzornictwo oraz metody wykonywania poszczególnych prac zaczerpnięte są z różnych kultur. Wszyscy uczestnicy mają zagwarantowane narzędzia i materiały do pracy, a wykonaną przez siebie biżuterię zabierają do domu.

Małgorzata Sobczyk i Zbigniew Polaczyk - słuchaczka i absolwent Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Od kilku lat zajmują się projektowaniem i tworzeniem biżuterii i witraży, prowadzą również warsztaty rękodzieła artystycznego, na których uczą tworzenia biżuterii, witraży, filcowania wełny oraz plecenia koszy i płotów wiklinowych.
 
Warsztaty odbywają się w dniach 14 czerwca (niedziela), w godzinach: 11 – 13.00
Czas trwania: 2h
Miejsce: plener Ethno Port


  Taniec izraelski – prowadzi Dorota Gołąb

Zajęcia dają możliwość poznania kilku prostych tańców izraelskich - Hora Chedera, Hora Nirkoda, Hora Medura.
Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym- pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii,absolwentka Podyplomowego Studium Arteterapii, posiada certyfikat arteterapeuty, tytuł instruktora improwizacji tańca i symboliki ciała, od 2003 roku prowadzi w Poznaniu zajęcia z tańca izraelskiego, prowadziła warsztaty podczas Dni Judaizmu
w Poznaniu oraz podczas Międzynarodowych Warsztatów  Tańca Współczesnego w Poznaniu.
 
Warsztaty odbywają się w dniach 13 czerwca (sobota), w godzinach: 11 – 12.30
Czas trwania: 1,5h
Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK


  Warsztaty gry na didgeridoo – prowadzi Łukasz Duleba

Warsztaty przeznaczone dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z didgeridoo uczestnicy zapoznają się z techniką tzw. oddechu kołowego, stanowiącego podstawę do gry na didgeridoo oraz poznają różnorodne techniki gry na tym instrumencie (czyli początkujących i średniozaawansowanych graczy)

Łukasz Duleba - charyzmatyczny artysta, grafik, rzeźbiarz, muzyk zarażony drewnianym dźwiękiem didgeridoo przed laty. Promujący dźwięk tego instrumentu w takich formacjach jak „Tuńczyk” i „Drumstein”. Miłość do didgeridoo spowodowała głębsze zainteresowanie tematem, które zaowocowało własną praktyką w wyrobie didgeridoo własnego warsztatu. Rury wyrabia od 2 lat, osiągając coraz lepsze efekty swojej pracy. Piotr Cała – będzie pomagał Łukaszowi Dulebie.