o nas partnerzy galeria kontakt
stowarzyszenie kulturalno - naukowe
PRZEMIANY - O NAS

KOORDYNATORKI PROJEKTU


Laetitia Barbry
koordynatorka projektu
-
laetitia.barbry@gmail.com - 517 044 616


Trenerka i koordynatorka projektów. Ma doświadczenie w zarządzaniu projektami w ramach funduszy europejskich ( min. „Młodzież w działaniu”, „Europe for Citizens”) oraz lokalnych.

Zajmuje się edukacją pozaformalną. Prowadzi warsztaty związane z tematyką międzykulturowości , zarządzania projektem, gender i równości społecznej. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w Polsce i Europie, min.: z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących imienia Józefa Sikorskiego (min. projekt "Prokolor 2008"), Stowarzyszenie Jeden Świat (min. "Styles in conflict 2010”) Stowarzyszenie Żywa (min. „Rekreacje” 2009, "Równe Babki" 2010).

Interesują ją zagadnienia związane językiem i komunikacją. Od kilku miesięcy uczy się polskiego języka migowego.

Katarzyna Gondek
koordynatorka artystyczna projektu, reżyser filmu
-
ka.gondek@gmail.com - 607 407 884


Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Reżyser nagradzanego filmu dokumentalnego NIEWIDZIALNI oraz koordynatorka projektu o tym samym tytule.

Współpracuje z organizacjami pozarządowymi (min. Ze Stowarzyszeniem Forum Kultur i Stowarzyszeniem Jeden Świat). Prowadzi warsztaty filmu dokumentalnego.

Autorka wierszy, opowiadań i wideoklipów.

Naukę pantomimy rozpoczęła około dziesięciu lat temu.


ORGANIZACJA

Stowarzyszenie Forum Kultur

Stowarzyszenie Forum Kultur zostało powołane do życia w grudniu 2000 roku przez artystów, muzyków, animatorów kultury, pedagogów, naukowców oraz innych ludzi, których połączyła ciekawość w odkrywaniu innych kultur oraz relacje pomiędzy tymi kulturami.

Stowarzyszenie ma charakter kulturalno - naukowy.

Forum Kultur dąży, poprzez dialog i edukację do podniesienia kompetencji międzykulturowych (interkulturowych) polskiego społeczeństwa, dzięki którym pogłębia się i wzrasta świadomość społeczna. Świadomość taka daje poczucie bezpieczeństwa i poszerza intelektualne horyzonty jednostki na otaczająca ją rzeczywistość. Interesuje nas głównie socjalne i kulturowe środowisko człowieka oraz jego działanie na kształtowanie się nowej rzeczywistości.
Stowarzyszenie zabiera głos w bieżących sprawach społecznych i kulturowych.

W kwietniu 2006 roku Stowarzyszenie Forum Kultur uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego.


WARSZTATY POPROWADZI

Anna Balcerzak
warsztaty pantomimy

Anna Balcerzak - aktorka-mim, absolwentka Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen (dyplom instruktora), Szkoły Współczesnej Pantomimy w Warszawie, Europejskiej Akademii Pantomimy we Wrocławiu, Studium Aktorskiego w Poznaniu. Od dwóch lat współpracuje z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.

Od 2007 roku prowadzi autorski teatr i warsztaty teatralne, obecnie w Studiu Pantomimy w Poznaniu. W teatrze i studiu wyreżyserowała osiem spektakli i widowisk, w tym siedem utrzymanych w konwencji współczesnego teatru pantomimy.

Jako aktorka występowała na festiwalach w Polsce i za granicą (m. in. w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu i Edynburgu).

WSPÓŁPRACA

Dominika J. Mroczek
tłumaczka języka migowego

Absolwentka prawa oraz dialogu społecznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także opieki medycznej w Wielkopolskim Centrum Edukacji Medycznej.

Obecnie pisze doktorat z prawa medycznego oraz prowadzi poradnictwo prawne w ogólnopolskim projekcie 4 Kroki.

Współpracuje i jest członkinią kilku organizacji pozarządowych, od wielu lat czynnie działa na rzecz środowiska osób niesłyszących, głównie na płaszczyźnie kultury i aktywizacji zawodowej.

Tłumaczka języka migowego, prezes Centrum Aktywności Społecznych „Validius”, założycielka grupy teatralnej Arton.

Andrzej Dobosz
grafika i fotografia

(ur. 1977 w Koszalinie) – grafik i fotograf niezależny. Od kilku lat zajmuje się fotografią społeczną i reportażem. Założyciel Poznańskiej Grupy Fotograficznej Streetm. Współzałożyciel i Art Director studia Chigo design. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Uczestnik warsztatów reporterskich w agencji NAPO IMAGES. Zdobywca II nagrody za reportaż "Niewidzialni" w 2009 i I nagrody za zestaw "Pożegnanie" w konkursie Wielkopolska Press Photo.

Jarek Piekarski
zdjęcia i montaż filmu dokumentalnego

(ur. 1980r. w Koninie) – fotografik i autor zdjęć filmowych. Studiował Fotografie na ASP w Poznaniu. Autor fotoreportażu oraz zdjęć do filmu dokumentalnego Katarzyny Gondek w ramach projektu NIEWIDZIALNI.

Pracuje jako montażysta filmowy.

 

NASZE DOŚWIADCZENIE (min.):

multicultural
Projekt NIEWIDZIALNI to film dokumentalny i wystawa fotografii.

W sierpniu 2009 odbyła się 10 edycja warsztatów tańca dla niewidomych. Podczas warsztatów młodzi filmowcy i fotografowie zrealizowali projekt artystyczny NIEWIDZIALNI. Efektem projektu jest film dokumentalny autorstwa Katarzyny Gondek oraz dwie serie fotograficzne zrealizowane przez Andrzeja Dobosza i Jarka Piekarskiego. Bohaterami filmu oraz fotografii są niewidomi tancerze, uczestnicy kursu. Młodzi twórcy starali się uchwycić ich radosną, ale i odważną próbę osiągnięcia swobody w “widzącym świecie”. Do filmu nagrana została audiodeskrypcja (opis dla osób niewidomych).

Film miał swoją premierę 15 stycznia w CK Zamek w Poznaniu. Wernisaż NIEWIDZIALNYCH zgromadził 150 osób, w tym przynajmniej 30 niewidomych. Niewidzialni zostali przyjęci bardzo ciepło, po czym ruszyli w świat.

Pokazy filmu odbyły się między innymi w ramach festiwali filmowych:
16. Lato Filmów w Warszawie NAGRODA GŁÓWNA
Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves;
Festiwal OFF Jak gorąco! nagroda za najlepszy film dokumentalny;
Festiwal Offeliada III nagroda;
FEST International Film Festival (Portugalia);
Festiwal Młodzi i Film;
Festiwal OKFA wyróżnienie;
Festiwal Integracja Ty i Ja;
Festiwal Multimedia off najlepszy dokument;
Festiwal OffCinema;
Festiwal Żubroffka.

Kontakt :

Laetitia Barbry ( Koordynatorka projektu) - laetitia.barbry@gmail.com - 517044616

Katarzyna Gondek ( koordynatorka artystyczna) - ka.gondek@gmail.com - 607407884